Wydarzenia

Nagroda German Innovation Award 2019 w rękach DEUTA-WERKE!

Szanowni Państwo,

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma DEUTA-WERKE zdobyła nagrodę German Innovation Award 2019 za opracowanie i wdrożenie bezpiecznej technologii wprowadzania danych SelectTrust®!

 

Zwycięzcy German Innovation Award 2019 zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali w Niemieckim Muzeum Techniki w Berlinie w dniu 28 maja 2019 r. Niemiecka Rada Wzornictwa, powołana przez Bundestag, z interdyscyplinarnym jury złożonym z ekspertów z wielu dziedzin, w tym przemysłu, nauki ifinansów, nagrodziła technologię DEUTA SelectTrust® aż w dwóch kategoriach:

+ „Excellence in Business to Business” w obszarze „Electronic Technolgies”

+ „Design Thinking”

 

Nagrody te mają szczególne znaczenie dla firmy DEUTA - German Innovation Award przyznawana jest produktom i technologiom, które mają pozytywny wpływ na przyszłość i są skoncentrowane na ludziach. Podejście to współgra z filozofią Deuty w zakresie zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa w ruchu pojazdów szynowych i ochronie pasażerów z jednej strony i niezawodności operatora w kontekście bezpieczeństwa funkcjonalnego z drugiej strony.

 

Dzięki opatentowanej w 2011 roku technologii SelectTrust®, DEUTA stała się pionierem w dziedzinie bezpiecznego wprowadzania informacji do terminali operacyjnych. Technologia SelectTrust® może być zintegrowana ze standardowymi terminalami a w razie potrzeby, zaadaptowana w urządzeniach będących już w użytkowaniu. SelectTrust® jest pierwszą technologią na świecie, która z zachowaniem wymaganego poziomu bezpieczeństwa, w sprawdzony sposób zapewnia prawidłowe ręczne wprowadzenie informacji przy pomocy panelu dotykowego, pozwalając wykluczyć ryzyko błędów. Zastosowanie technologii Select-Trust® nie ogranicza się wyłącznie do sektora pojazdów szynowych. DEUTA współpracuje ze znanymi przedsiębiorstwami z innych dziedzin gospodarki, dla których bezpieczne wprowadzanie danych w terminalach TFT stanowi klucz do spełnienia normatywnych wymagań przemysłu maszynowego.

 

Nagrody German Innovation Award są przyznawane tylko produktom i rozwiązaniom firm o wysokim stopniu innowacyjności. Kryteria oceny obejmują między innymi korzyści dla użytkowników, strategię na rzecz innowacji oraz zrównoważonego rozwoju społecznego, ekonomicznego i ekologicznego, a także potencjał lokalizacji i zatrudnienia.

 

dw head

Na zdjęciu: Dyrektor Zarządzający Dr. Rudolf Ganz wraz ze współudziałowcem DEUTA-WERKE, Wolframem Renschem.